Tipy na výlety v okolí

Až si k nám pojedete pro díly na Vaše Mitsubishi, zkuste spojit příjemné s užitečným a naplánujte si rovnou i nějaký výlet nebo návštěvu zajímavého místa v okolí Litoměřic. 

Vybrali jsme pro Vás pár zajímavých míst, které určitě stojí za shlédnutí ....

Památník Terezín

Památník Terezín - 1,5 km

V současnosti je hlavním sídlem Památníku Terezín tzv. Malá pevnost. Expozice v této části líčí otřesné podmínky v jakých zde žili vězni za obou světových válek, zejména pak za druhé světové války. Tato expozice je zpoplatněna, vstupenky je možno koupit u hlavní brány a projít si celý objekt s průvodcem.Prohlídkový okruh může dle zájmu návštěvníků trvat 1–3 hodiny. Vyjma původních instalací jsou zde též instalovány trvalé a přechodné výstavy. V tzv. Nemocnici (Krankenrevier) je to expozice věnovaná JUDr. Miladě Horákové, na druhé straně pak na 3. nádvoří se nachází expozice věnovaná Koncentračnímu táboru Litoměřice. Další dvě výstavní expozice se nachází v bývalých kasárnách SS a ve 2 celách 4. nádvoří. 

Automuzeum Terezín

Automuzeum Terezín - 1,5 km

Cestou pro Vaše díly Mitsubishi můžete také navštívit muzeum osobních automobilů a motocyklů z dob socialistické éry převážně z období 1960-1990. Naleznete zde značky Trabant, Wartburg, Škoda, Tatra, Dacia, Lada, Moskvič.... Najdete ho přímo u hlavního parkoviště u památníku Terezín.

Město Litoměřice

Město Litoměřice - 6km

Litoměřice jsou město na soutoku Labe a Ohře v severních Čechách. Město leží v malebné oblasti Českého středohoří a patří k nejstarším a nejkrásnějším městům Česka . 

Zámek Ploskovice

Zámek Ploskovice - 12 km

Státní zámek Ploskovice je barokní zámecká stavba nalézající se ve stejnojmenné obci , přibližně 12km od našeho vrakoviště Mitsubishi. Dnešní čtvercovou dispozici tomuto zámku dal pravděpodobně známý architekt a stavitel Octavio Broggio (1670–1742) v letech 1720 až 1730 patrně z popudu tehdejší majitelky zdejšího panství vévodkyně Anny Marie Františky Toskánské z rodu sasko-lauenburského, manželky toskánského vévody Gastona III .

Hrad Hazmburk

Hrad Hazmburk - 20 km

Hrad HAZMBURK, dříve zvaný Klepý, se již přes šest století týčí nad úrodnou rovinou kolem řeky Labe a dolní Ohře na pozadí zelených kuželů Českého středohoří. Od počátku 17. století však leží v troskách. Své pojmenování získal až po roce 1335, kdy ho podle svého erbovního znamení pojmenoval Zbyněk Zajíc z Valdeka. Hrad Hazmburk se rozkládá na 418 metrů vysokém čedičovém návrší. Čedičový masiv byl v letech 1898, 1900 a 1939 příčinou přírodních katastrof, při kterých byla zničena původní obec Klapý. S HAZMBURKEM je spojeno mnoho pověstí a bájí, které inspirovaly významné české umělce, například Karla Hynka Máchu, Svatopluka Čecha, Emila Fillu a další. Státní hrad HAZMBURK zve k návštěvě svojí nezastupitelnou rolí přírodní rozhledny s možností výstupu schodištěm na hranolovou věž, nazývanou BÍLÁ.

Kontakt

Otevírací doba: Pouze po předchozí telefonické domluvě!!!

Díly Mitsubishi

České Kopisty 223
412 01 Terezín
Praha - České Kopisty (54 km - 35min.)
Ústí n.L. - České Kopisty (33 km - 25min.)

Jíří Černohouz

email
Whatsapp
email
Viber
email
Messenger
email
iMessage

Aktuality najdete na

Připojte se k nám, ať Vám neunikne žádná novinka.
mapa
mapa pointer Zobrazit celou mapu
ico

Výkup vozů Mitsubishi

Toto pole je povinné!
Toto pole je povinné!
Toto pole je povinné!
Toto pole je povinné!
Toto pole je povinné!
Toto pole je povinné!
Toto pole je povinné!
Toto pole je povinné!
příloha Přiložit fotografie
Toto pole je povinné!
Odeslat
instagram